Geniş Aile Fan Club
Bihter Özdemir Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Geniş Aile Fan Club
Bihter Özdemir Uyeoll10
Geniş Aile Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bihter Özdemir

+3
~ wiLd rose ~
SloW
BuSsRa
7 posters

Bihter Özdemir Empty Bihter Özdemir

Mesaj tarafından BuSsRa Paz Tem. 26, 2009 11:59 am

Bihter Özdemir (DİNÇEL)

Bihter Özdemir Imperiaflex000gg3

(d. Mart, 1982] İzmir) Ege Üniversitesi Felsefe bölümü mezunudur. Asıl işi tiyatroculuk olan Bihter Özdemir, Avrupa Yakası dizisinde Zeynep rolünü canlandıran oyuncudur.

BKM Mutfak’ında çıraklık geçmişi vardır. Ayrıca Ülkü Erakalın’ın yazıp yönettiği “Dudaktan Kalbe” isimli filmde oynamıştır. İzmir Devlet Tiyatro’sunda 5 yıl boyunca görev almıştır. “Hiç”, “Bak Bir Bulut Ağlıyor”, “Evcilik” ve “Ayna Ayna” isimli oyunlarda performans gösteren Bihter Özdemir’in “Hiç”, “Bak bir bulut ağlıyor” ve “Ayna Ayna” kendi yazdığı oyunlardır. “Ayna Ayna” tek kişilik ilk oyunudur. İzmir’de ve İstanbul’da pek çok kez sahnelenmiştir.

2007 Yılından bu yana Avrupa Yakası’nda(dizi) “hacer zeynep” rolünde seyrettiğimiz Bihter Özdemir, 2008 Haziran’ında oyuncu Savaş Dinçel’in sahne tasarımcısı olan oğlu Barış Dinçel ile evlenmiştir. Çeşitli dergilerde deneme ve makaleleri yayımlanan Özdemir’in iki de reklam filmi çalışması bulunmaktadır (İstikbal mobilya ve Fortis Bank).
BuSsRa
BuSsRa
Mega Üye
Mega Üye

Doğum tarihi : 27/11/93
İş/Hobiler : matematik
Lakap : Böşra

Bihter Özdemir Empty Geri: Bihter Özdemir

Mesaj tarafından SloW Ptsi Ağus. 03, 2009 6:50 pm

Bu dizi başlayana kadar hiç görmedim bilgiler icin tşkler
SloW
SloW
Yeni Üye
Yeni Üye

Doğum tarihi : 13/05/92

Mesaj tarafından ~ wiLd rose ~ Salı Ağus. 04, 2009 6:39 pm

Paylaşım için sağol.

Bu da Bihter Dinçel'n bir röportajı :

'Avrupa Yakası' ile ünlenen, şu sıralar 'Geniş Aile' ve 'Haneler' ile ekranda olan Bihter Dinçel, hayatının İzmir'de tanıştığı Yılmaz Erdoğan ile Demet Akbağ'ın değiştirdiğini söyledi: 'Liseye gidiyordum, Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ı görünce 'Merhaba ben Bihter, sizi çok seviyorum' diye yanlarına gittim. Üniversitede yazmaya başladığım oyunlarımı okuttum. Yılmaz Bey 'Gel birlikte çalışalım' dedi.

Henüz lise öğrencisiyken Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın yanına gidip, kendini tanıttı. Bu cesareti ona bambaşka bir dünyanın kapılarını araladı ve oyunculuğa adım attı. Geniş kitleler tarafından tanınması ise 'Avrupa Yakası' sayesinde oldu. şu sıralar 'Geniş Aile' ve 'Haneler' yapımlarıyla ekranlarımıza konuk olan Bihter Özdemir Dinçel, dizi setinde Hürriyet Kelebek'ten Sinem Vural'ın sorularını yanıtladı

'Geniş Aile', yayınlanır yayınlanmaz reytinglerde zirveye oturdu. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Herkesin aşağı, yukarı bir tahmini vardı. Hangi dizinin tutup tutmayacağı artık hiç belli olmuyor, bu yüzden herkes bir şey söylemeye korkuyordu. Ama sonuçları duyunca, hepimiz çok sevindik. Çok keyifli bir iş yapıyoruz ve bizim için daha uzun vadeli bir iş olur diye umuyoruz

Bu başarının sırrı nedir sizce?

Ben 'Geniş Aile'nin çok fazla 'Türk işi' bir dizi olduğunu düşünüyorum. Karakterler çok gerçek ve herkesin akılda kalıcı bir özelliği var. Bütün arkadaşlarımız bunun tadını çıkararak oynadı, yönetmenimiz de bu imkanı bize sağladı. O yüzden izleyiciye samimi geldi ve sevdiler.

Dizide canlandırdığınız Nazan karakteri, çok titiz. Ya siz?

Ben de titiz ve düzenliyimdir ama onun kadar değil. Hayatım boyunca böyle örnekleri gördüm. Annem, anneannem, ablam... Ama Nazan gibi olan yoktu.

Evlenebilecek misiniz Mürsel'le?

Abim Cevahir'in eve dönmesi, benim aşkımı baltalayacak. Mürsel'e (İlker Ayrık) çocukluğumdan beri aşığım. Tamam, biraz arızalı biri Mürsel ama ben de normal değilim zaten...
~ wiLd rose ~
~ wiLd rose ~
Normal Üye
Normal Üye

Doğum tarihi : 10/03/95
İş/Hobiler : Öğrenci/Dans,müzik,voleybol

Mesaj tarafından ̃̃̃Choco Monster̃ C.tesi Kas. 14, 2009 6:26 pm

çooook seviyorum onu <3
̃̃̃Choco Monster̃
̃̃̃Choco Monster̃
Yeni Üye
Yeni Üye

Doğum tarihi : 10/04/96

Mesaj tarafından iremnur Ptsi Şub. 22, 2010 9:48 pm

ben bihter dinçeli de çok seviyorum ve geniş aile disinizi de izliyorum geniş aile dizisindeki herkeze hayatı boyunca başarılar diliyorum ve dizinizi de sevrek izliyorum
iremnur
iremnur
Yeni Üye
Yeni Üye

Doğum tarihi : 08/03/99
İş/Hobiler : hıbilerim geniş aile dizisini izlemektir
Lakap : herhangi bir lakabım yok

Mesaj tarafından adamım cevo Salı Şub. 23, 2010 2:16 pm

Dizide çok doğal oynuyo hiç yapmacık değil kendisini çok seviyor ve tebrik ediyorum.
adamım cevo
adamım cevo
Mega Üye
Mega Üye

Doğum tarihi : 30/07/91
İş/Hobiler : Öğrenci

Mesaj tarafından cevayir.şükufe Perş. Haz. 24, 2010 10:48 pm

çok başarılı bi oyuncu çok tatlı Very Happy
cevayir.şükufe
cevayir.şükufe
Moderatörler