Geniş Aile Fan Club
Ufuk Özkan Röportajı Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Geniş Aile Fan Club
Ufuk Özkan Röportajı Uyeoll10
Geniş Aile Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ufuk Özkan Röportajı

3 posters

Ufuk Özkan Röportajı Empty Ufuk Özkan Röportajı

Mesaj tarafından ~ wiLd rose ~ Perş. Ağus. 06, 2009 11:23 pm

Ufuk Özkan Röportajı Kutututututtututututu

Cem Yılmaz’ı beğendiğini söyleyen Özkan, “Cem Yılmaz’a, oğluma ve kendime çok gülüyorum. Türkiye’deki beş komedyenden biri benim” diyor.

GAZETE HABERTÜRK-HT MAGAZİN-OYA DOĞAN

Ufuk Özkan son birkaç haftadır ‘Geniş Aile’ dizisinde canlandırdığı Cevahir karakteriyle dikkat çekiyor.Ancak onun televizyon serüveni altı yıl öncesine dayanıyor. ‘Ölümsüz Aşk’, ‘Bütün Çocuklarım’, ‘Emret Komutanım’, ‘Cesaretin Varmı Aşka?’ dizilerinde oynayan Özkan, ‘Benim Annem Bir Melek’ dizisinde canlandırdığı Artiz tiplemesiyle başrole göz kırptı ve ‘Geniş Aile’nin Cevahir’i
oldu. Hep komedi rolleriyle karşımıza çıkan Özkan’la buluşup komedyenleri tartıştık.

-Sizi ‘Benim Annem Bir Melek’ dizisinde izlerken bir anda ‘Geniş Aile’de karşımıza çıktınız. Orada bir sorun mu yaşandı?

Ali Sunal askere gidince, nisan ayında sezon finali yaptık. 34 yaşındayım, 3 yıllık evliyim ve 1.5 yaşında Eren adında bir oğlum var. 5 ay işsiz kalma lüksüm yoktu. O arada yaz projesi olan ‘Geniş Aile’ dizisinden teklif geldi ve Necati Akpınar’dan oynamak için izin aldım. Ama bu iş tuttu ve ben o diziden ayrılarak biraz da Necati Abi’yi üzdüm.

PARA İÇİN İŞ YAPIYORUM
-Ayrılırken ne gerekçe sundunuz?

Bana bir başrol teklifi geldi ve hayatımı devamettirmek zorundaydım. Ama bu hayatta Necati Akpınar ve Yılmaz Erdoğan gibi başka türlü vicdanları olan insanları kaybetmek istemem.

-Aslında Artiz ve Cevahir birbirine çok benzeyen iki karakter. Neden hep benzer rolleri oynuyorsunuz?

Televizyona tamamen para için iş yapıyorum. O nedenle de çok kafa patlatmıyorum. Ukalalığı ve özgüveni birbirinden ayırt etmeye çalışırım ama Cevahir’i benden, yani Ufuk Özkan’dan başka kimse oynayamazdı.

-Kendinizi komedyen olarakmı görüyorsunuz?

Türkiye’de beş tane komedyen varsa tabii ki ben de onların içindeyim.

-Peki, kim o diğer dört kişi?

İsim vermek istemiyorum.

-Öyleyse ben işinizi kolaylaştırayım. Cem Yılmaz mı?

Kesinlikle, onun karikatür kafası beni çok güldürüyor.

-Yılmaz Erdoğan?

Ona sadece komedyen diyemem. Onun kalemi her şeyi çizer, her yere yazar.

-Engin Günaydın’ı nasıl buluyorsunuz?

Burhan tiplemesi beni çok güldürdü ama o bıyığı ve diyalekti çıkardığı zaman olmuyor. Başka bir iş yapsa Burhan kadar ses getirmez.

-Peki ya Şahan Gökbakar?

Çok akıllı bir iş yaptı Şahan. Bir tane film çekip yalı aldı. Ben olsam Recep İvedik 13’e kadar çekerim.

-Kendinize gülüyor musunuz?

Çok gülüyorum. Bir de oğlum Eren yaptıklarıyla beni çok güldürüyor.

-Bir stand-up yapmayı düşüyor musunuz?

Hayallerimden biri de bu. Ama ben televizyonda sunuculuk, şovmenlik de yapmak istiyorum. Televizyona “Hangi şirket ve ne kadar para kazanıyorum?” diye bakıyorum. O nedenle hazır seni bulmuşken sesleniyorum:
Televizyoncular, ben bir açık büfeyim, etimden, sütümden faydalanın.

CEVAHİR FİLM OLUR
-Cevahir tiplemesi de Muro, Recep İvedik gibi film olur mu?
Mutlaka olacaktır. Hatta bu ara bir reklâm kampanyası da bekliyorum.
-‘Geniş Aile’ sizce ‘Avrupa Yakası’nın tahtına oturur mu?
Komedi aslında bizde AB diye tanımlanan izleyici grubuna hitap ediyor. Ama biz ‘Geniş Aile’de bıçkın delikanlılık, sokak ağzı ve kahve jargonuyla tüm izleyicileri yakaladık. ‘Avrupa Yakası’nın tahtına otururmu bilmem ama biz de sapına kadar güldürüyoruz. İnsanların diline bu kadar kısa bir zamanda “At kafası, bebeeem, yürü git lan, faydasız” repliklerimizi pelesenk ettik
~ wiLd rose ~
~ wiLd rose ~
Normal Üye
Normal Üye

Doğum tarihi : 10/03/95
İş/Hobiler : Öğrenci/Dans,müzik,voleybol

Ufuk Özkan Röportajı Empty Geri: Ufuk Özkan Röportajı

Mesaj tarafından MiSs.PoPüLeR Cuma Ekim 09, 2009 8:41 pm

TesekkürLer
MiSs.PoPüLeR
MiSs.PoPüLeR
Yeni Üye